Tryb offline – jak to możliwe, ze mogę wysyłać kody bez połączenia z Internetem?

Najczęstsze pytania dotyczących naszej oferty zamków dla apartamentów brzmią: jak działa inteligentny cyfrowy zamek? Czy w dowolnym momencie można przyznać dostęp do gości z aplikacji? Oraz najważniejsze -Czy zamek nie musi być podłączony do Internetu?

Nasza odpowiedź brzmi: NIE! Choć może dla wielu wydaje się to nielogiczne, nasze zamki nie wymagają połączenia z Internetem, aby poprawnie działać i odczytywać nadane zdalnie kody dostępu.

Oto proste wyjaśnienie, jak to działa:

“Magia” pochodzi z synchronizacji naszych zamków i aplikacji mobilnej,  zaraz po zainstalowaniem zamka.

Prawdopodobnie znasz tę koncepcję synchronizacji. Podobny system jest używany w bankowości internetowej, która wymaga wprowadzenia jednorazowego hasła wygenerowanego z tokena zabezpieczającego. Podobnie jak nasz zamek, token bezpieczeństwa nie jest podłączony do Internetu. Mimo to może generować kody, które pozwalają zalogować się do systemu, a kody te są niepowtarzalne i zmieniają się za każdym razem.

Zasadniczo istnieje “formuła”, która została zaprogramowana zarówno  w oferowanych przez nas zamkach, jak i w aplikacji (podobnie w systemie bankowym i tokenie zabezpieczającym), dzięki czemu mogą się wzajemnie rozumieć, nie będąc połączonymi. Twój kod PIN zawiera wiadomość – np. udziel dostępu dla gości przez 2 dni – aplikacja musi przekazać do zamka.

Oto co się dzieje:

  1. Naciskasz klawisz”Utwórz kod PIN” w aplikacji i podajesz okres ważności kodu, który chcesz przyznać
  2. Nasza aplikacja wykorzystuje specjalną „formułę” do przetłumaczenia kodu PIN na wiadomość dla zamka
  3. Ty (lub Twoi goście) wprowadzasz otrzymany kod PIN na klawiaturze zamka
  4. Zamek używa tej samej “formuły” w odwrotnej kolejności, aby przetłumaczyć kod PIN na wiadomość.
  5. Następnie blokada zamka odczytuje wiadomość i zapewnia dostęp do ciebie (lub gości) przez liczbę dni, jaka została ustalona w aplikacji

Gotowe!

Nie jest potrzebne połączenie z Internetem, ponieważ Ty (lub Twoi goście) byli faktycznie tymi, którzy przekazali niezbędne informacje z aplikacji do zamka, za pomocą kodu PIN.

Oczywiście, gdybyś się zastanawiał/ zastanawiała, zapewniamy, że “formuła” dla każdego zamka cyfrowego jest inna. W ten sposób zdecydowanie nie można otworzyć innego za pomocą kodu nadanego dla danych drzwi. 

W ten sposób nasze zamki działają w trybie offline, a dostęp bezkluczykowy jest możliwy bez połączenia z internetem. Technologia stojąca za systemem jest w rzeczywistości znacznie bardziej skomplikowana – zaangażowane są algorytmy i formuły oraz wiele innych terminów technicznych, ale prawdopodobnie nie chciałbyś wchodzić w szczegóły.

Zostaw to nam- Z przyjemnością pomożemy Ci zarządzać Twoim apartamentem! 

contact Skontaktuj się z nami